Kaszubskie klify

Widoki

Jastrzębia Góra to miejscowość najbardziej wysunięta na północ Polski. Charakteryzuje  ją piękne wybrzeże klifowe, które w zachodniej części dochodzi do wysokości 33,2 m n.p.m. Klif porośnięty jest lasem bukowym. Niektóre z drzew mają 160 lat i obwód przekraczający 3 metry. Niezabudowany obszar nadbrzeża stanowi część specjalnego obszaru ochrony siedlisk Kaszubskie Klify. W Jastrzębiej Górze kończy się dziewięciokilometrowy odcinek brzegu klifowego, który swój początek ma we Władysławowie.

Jastrzębia Góra13Jastrzębia Góra14Jastrzębia Góra17Jastrzębia Góra18Jastrzębia Góra19Jastrzębia Góra20Jastrzębia Góra21Jastrzębia Góra22Jastrzębia Góra23Jastrzębia Góra25Jastrzębia Góra27Jastrzębia Góra28Jastrzębia Góra30Jastrzębia Góra31

8 uwag do wpisu “Kaszubskie klify

    1. Łeba nie jest ciekawa pod względem urbanistycznym i architektonicznym. Chociaż może zmieniła się od mojego ostatniego pobytu w 2011 roku. Cechą charakterystyczną Mierzei Łebskiej są wysokie (dochodzące do 56 m. n.p.m.) wydmy (m.in. Łącka Góra, Biała Góra i Sowie Góry). Wydma Łącka ma obecnie między 30-40 m n.p.m. w zależności od siły wiejących wiatrów, a więc mniej więcej tyle co klif w Jastrzębiej Górze.
     Zdjęcia z Łeby i okolic możesz zobaczyć tutaj: http://fotoforum.gazeta.pl/a/59596.html

     Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s