Zmiana nazwy

Kwiaty ogrodowe

Tydzień temu w piątek wybrałam się na rekonesans do znajomego ogródka przyblokowego. W pełni rozkwitły śnieżyczki Elwesa i  śnieżyczki przebiśnieg, co najmniej kilka dni wcześniej niż w minionych latach. Natomiast w czwartek 27 lutego zauważyłam w tym samym miejscu zasychające śnieżyczki. Niezmiernie zaskoczył mnie ten szybki proces.

W związku z tym, że w Bydgoszczy właściwie nie leżał śnieg ani przez jeden dzień, postuluję zmianę nazwy dla tych roślin. Może macie jakieś propozycje?

zima30

zima33

zima31

zima32

8 uwag do wpisu “Zmiana nazwy

    1. Dziękuję za odwiedziny. 🙂 Wiosna meteorologiczna zaczęła się 1 marca. https://www.twojapogoda.pl/wiadomosc/2020-03-01/przed-nami-cztery-rodzaje-wiosny-dzis-rozpoczela-sie-ona-w-wydaniu-meteorologicznym
      Sytuacja byłoby ciężka dla przyrody, gdyby w marcu albo kwietniu obudziła się Pani Zima. 😦 Wczoraj widziałam duże pąki liściowe na krzewach tawuły van Houtte’a – https://uroknatury.wordpress.com/2013/10/02/magia. Jeśli zrobi się mroźno, to rozwijające się rośliny pomarnują się.

      Polubienie

    1. Dziękuję za pochwałę. 🙂 Mocno starałam się, bo warunki meteorologiczne nie były idealne, choć trochę lepsze niż podczas pierwszej foto-sesji. Uwielbiam fotografować rośliny Olympusem E-M10 Mark II z obiektywem M.Zuiko 14-150mm. Aparat ustawia ostrość celnie w większości przypadków, jeśli nie ma wichury. Poza tym ładnie rozmywa tło oddalone minimum 1m.
      Bydgoskie śnieżyczki Elwesa może też pojawiły się w styczniu. Niestety zabrakło mi czasu, żeby sprawdzić. Od 12-go 5 razy fotografowałam miejskie plenery i wydarzenia, a potem publikowałam fotki na FF.
      Wymyśliłaś bardzo ładną nazwę. 🙂 Moja propozycja to: białaski Elwesa i białaski bezśnieżne.

      Polubienie

Dodaj komentarz